۰۲۱-۸۸۷۷۹۷۶۹
۰مورد

شما هیچ آیتمی در سبد خریدتان ندارید.

Product was successfully added to your shopping cart.
Swipe to the right

آشنایی با پنج ترفند کاربردی در کیبرد آیفون

چاپ
آشنایی با پنج ترفند کاربردی در کیبرد آیفون
از Behzad ۲ سال قبل ۱۶۰۴ نفر بدون نظر

کیبرد پیش فرض IOS بیشترین سهم را در میان ابزارهای نگارشی این پلتفرم به خود اختصاص داده است. این کیبرد استاندارد با اینکه قابلیت خاص و ویژه ای را در خود جای نداده است، یکی از بهترین گزینه ها در اپل استور به شمار رفته و اعتماد بسیاری از کاربران را به بدست آورده است. با این حال اپلیکیشن کیبرد آیفون ترفندهای ریز و درشتی دارد تا سرعت تایپ کاربر را بالاتر ببرد. بسیاری از کاربران از این ترفنها بی خبرند و تنها ممکن است به صورت اتفاقی به این ویژگی ها پی ببرند. در ادامه به معرفی کاربردی ترین ترفندهای کیبرد آیفون خواهیم پرداخت.

با تکان دادن undo کنید

این قابلیت جالب به کاربر اجازه می دهد تا با تکان دادن آیفون خود، به حالت پیش باز گردد و کلمه و یا جمله ای را پاک کند. کاربرانی که از این قابلیت بی اطلاعند، آن را به عنوان باگی تصور می کنند که ناخودآگاه کلمات نوشته شده را پاک می کند. این ویژگی برای پاک کردن متن های طولانی بسیار کاربردی بوده و به راحتی با تکان های متوالی جملات نوشته شده را از بین می برد.

1

ایجاد اختصار برای کلمات طولانی

اگر در نوشتار خود از کلمات پیچیده و طولانی خاصی استفاده می کنید، با مراجعه به تنظیمات کیبرد آیفون می توانید نامی اختصاری برای آن کلمات در نظر بگیرید که با نوشتن نام اختصار شده، کیبرد آیفون کلمه ی اصلی را به شما نمایش دهد.

2

دسترسی به آدرس اینترنتی خاص با نوشتن دامنه ی سایت مورد نظر

با ورود به Safari و استفاده از نام دامنه ی سایت مورد نظرتان که در کیبرد آیفون جایگذاری شده، میتوانید با سرعت بیشتری به آدرس مورد نظر دسترسی داشته باشید. به عنوان نمونه با استفاده از کلید com. کیبرد آیفونتان درون نوار آدرس Safari می توانید به سایت

iphonechi.com دسترسی داشته باشید.

3

شروع خودکار جملات

انسان ها غالبا از مکالمات پیچیده و طولانی استفاده می کنند و حد میان دو جمله ی مستقل در مکالمات چندان مشخص نیست. کیبرد IOS از نسخه  8 به بعد قابلیتی در خود جای داده تا کاربران سریعتر به محل آغاز جمله ی جدید دسترسی داشته باشند. این قابلیت که به طور پیش فرض غیر فعال است، به کاربر اجازه می دهد تا با انتخاب جمله ای خاص و دوبار تپ کردن بر روی کلید Space به صورت خودکار به محل آغاز جمله بعد منتقل شود.

4

 نوشتن تمامی کلمه با حروف بزرگ

این قابلیت ساده اما پر استفاده از دید بسیاری از کاربران مخفی مانده و کاربران را وادار به استفاده متوالی از کلید Shift می کند. برای نگارش کلمه ای با حروف بزرگ کافی است دو بار Shift را تپ کنید تا تمامی حروف به صورت بزرگ نوشته شوند.

5

با استفاده از ترفندهای ذکر شده می توانید سریعتر و راحت تر با کیبرد پیش فرض آیفون تایپ کنید و لذت بیشتری را از این کیبرد قابل اعتماد ببرید.