اپل تولید و عرضه مک بوک ۱۲ اینچی خود را متوقف کرد

پس از معرفی دو عضو جدید از خانواده مک بوک رتینا و مک بوک پرو در شب گذشته، اپل تولید و فروش نسخه ۱۲ اینچی مک بوک را متوقف کرد. شب گذشته اپل نسل جدید مک بوک ایر رتینا و مک بوک پرو را معرفی کرد، پس از آن این کمپانی فروش نسخه ۱۲ اینچی مک‌بوک را در فروشگاه اینترنتی خود متوقف کرد. این موضوع احتمالا به جهت افزایش استقبال از محصولات جدید این کمپانی صورت گرفته است.

اپل مک بوک ۱۲ اینچی خود را از سال ۲۰۱۷ تاکنون به‌روزرسانی نکرده است، به همین دلیل تمایل کاربران به خرید این نسخه از مک‌بوک کمتر شد. این موضوع پس از معرفی مک‌بوک ایر در سال گذشته با ویژگی‌های مشابه با مک‌بوک ۱۲ اینچی و قیمت پایین‌تر آن بیشتر خودنمایی کرد.

مک‌ بوک ۱۲ اینچی برای نخستین بار در سال ۲۰۱۵ معرفی و با قیمت ۱۲۹۹ دلار به فروش رسید. تنها مزیت مک‌بوک ۱۲ اینچی به نسبت مک‌بوک ایر ۲۰۱۸ قابلیت حمل آسان‌تر آن است؛ زیرا این مک‌بوک ۱ اینچ کوچک‌تر از مک‌بوک ار ۲۰۱۸ است و وزن ۹۲۰ گرمی آن در مقایسه با ۱۲۴۰ گرم مک‌بوک ایر ۲۰۱۸ کم‌تر است.

به این ترتیب کاربران از هم‌اکنون قادر هستند مک‌بوک ایر با قیمت ۱۰۹۹ دلار، نسخه ۱۳ اینچی مک‌بوک پرو را با قیمت ۱۲۹۹ دلار و نسخه ۱۵ اینچی قدرتمند مک‌بوک پرو را با قیمت ۲۳۹۹ دلار خریداری کنند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.