نیمی از مردم امریکا مدل موبایل خود را نمی دانند، یک سوم آن ها فکر می کنند موبایل 5G دارند

واقعا شاید باور نکنید اما نیمی از مردم امریکا مدل موبایل خود را نمی دانند و حتی یک سوم آن ها فکر می کنند موبایل 5G دارند! در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم. دکلاتر شرکتی آمریکایی است که در زمینه فروش گجت‌های قدیمی فعالیت می‌کند. این شرکت اخیرا گزارشی از آنالیز بازار محصولات دسته دوم در ایالات متحده را منتشر کرده که شامل اطلاعات جالبی می‌شود. طبق این تحقیقات، نیمی از کسانی که مورد مطالعه قرار گرفته‌اند توانایی تشخیض گوشی حود را با مشاهده یک تصویر نداشته‌اند.
نکته جالب دیگر در این تحقیقات این است که یک سوم از این افراد معتقدند محصول مورد استفاده آنها قابلیت پشتیبانی از ارتباطات فوق پیشرفته 5G را دارد. این در حالی است که در زمان انجام تحقیقات، محصولات مجهز به مودم 5G هنوز به صورت رسمی وارد بازار ایالات متحده نشده‌ بودند. دکلاتر در تحقیقات خود با افرادی در سنین مختلف مصاحبه کرده است تا بررسی کند که این افراد چقدر و چگونه از گوشی هوشمندشان در طول روز استفاده می‌کنند. اکثر افرادی که در مصاحبه شرکت کرده بودند گفتند که طی 12 ماه گذشته گوشی هوشمندشان را تعویض کرده‌اند. 31 درصد از این افراد علت تعویض گوشی هوشمندشان را خرابی آن مطرح کردند، در حالی که تنها یک چهارم از این افراد، نیاز به گوشی هوشمند سریع‌تر را دلیل اصلی تعویض گوشی هوشمندشان دانستند.
در ادامه تحقیقات، متخصصان دکلاتر تصویری از گوشی هوشمند هر فرد را به وی نشان دادند، اما نکته جالب این بوده که نیمی از این افراد قادر به تشخصی گوشی هوشمندشان نبودند. این در حالی است که 71.32 درصد از دارندگان گلکسی اس 9 پلاس سامسونگ قادر به تشخیص این محصول بودند. شاید علت این امر نیز نوع تبلیغات شرکت سامسونگ بوده است که گلکسی اس 9 و اس 9 پلاس را با یک عدد 9 بزرگ روی نمایشگر تبلیغ می‌کرد! سوال بعدی محققان دکلاتر در مورد تکنولوژی 5G بوده است. از میان شرکت‌کنندگان 31 درصد گفته‌اند که محصولشان مجهز به ارتباطات 5G است و 62 درصد نیز گفته‌اند از وقتی که از ارتباطات 5G استفاده می‌کنند شاهد بهبود در عملکرد گوشی هوشمندشان بوده‌اند. این در حالی است که چنین تکنولوژی در آن زمان هنوز فعال نشده بود و همچنین محصولات مورد استفاده آنها فاقد مودم 5G بوده است. از آنجایی که شرکت دکلاتر روی محصولات ریفربیشد شده کار می‌کند در این مورد نیز سوال پرسیده است. بسیاری از کاربران معتقدند که با خرید چنین محصولی تا 399 دلار می‌توانند صرفه‌جویی کنند، اما تنها 6 درصد از آنها چنین دستگاهی دارند. محصول ریفربیشد شده به محصولی گفته می‌شود که در زمان عرضه با مشکلاتی مواجه شده و به کارخانه بازگشته است. سازنده این محصول نیز با رفع معایب، آن را به قیمتی کمتر دوباره به بازار فرستاده است. نیمی از مردم آمریکا نشان داده‌اند که علاقه‌مند به خرید محصولات ریفربیشد شده هستند، اما مشکل اصلی آنها با خدمات وارانتی است. در حال حاضر از این تعداد، 44 درصد معتقدند که خدمات پس از فروش این محصولات کافی نیست. فکر می کنید این آمار در ایران به چه صورت باشد؟ به صورت کلی فکر می کنید مصوت موضوع عجیبی است؟ منبع: Toranji نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.