آیفون مدیر عامل شیائومی خبرساز شد

اینکه وقتی شما نماد یک برند هستید، استفاده از یک برند رقیب می تواند وجهه بدی داشته باشد کاملا واضح است. این موضوع اما گاه‌وبیگاه رخ می دهد و این بار آیفون مدیر عامل شیائومی خبرساز شده است.

آیفون مدیر عامل شیائومی

محصولات اپل در چین محبوبیت زیادی دارند، بنابراین معمولا تعجب آور نیست که تلفن مورد نظر نخبگان چینی باشد. اما آنچه که باید تعجب آور باشد وقتی اتفاق می افتد که این نخبه مدیرعامل یک شرکت بزرگ تولید تلفن در چین باشد. مدیر عامل شرکت شیائومی، لی جون، اخیرا هنگامی که با استفاده از آیفون پستی را منتش کرده، توسط کاربران شبکه اجتماعی ویبو شناسایی شد.

شبکه اجتماعی Weibo معمولا تلفن هوشمندی را که پست از آن منتشر شده است تشخیص می دهد و در گذشته، راهی که می تواند یک تلفن هوشمند معرفی نشده را بشناسید، آن هم زمانی که شخصی با استفاده از تلفن ناشناس، ناخواسته یک پیام ارسال می کند.

لی جون پستی را به اشتراک گذاشت و هواداران را به خرید چند کتاب ترغیب کرد که نباید باعث ایجاد اختلاف نظر شوند. اما معلوم شد بنیانگذار شیائومی این پیام را از طریق آیفون ارسال کرده است. این حادثه باعث ناراحتی شد زیرا بیشتر طرفداران نظرات خود را در مورد این اتفاق ابراز کردند. شما می توانید این موضوع را در تصویر بالا (تصویر اصلی مطلب) ببینید. او سپس همین پست را با شیائومی می ۱۰ پرو منتش کرد که در تصویر زیر می بینید.

 

به نظر می رسد که لی جون پست را حذف کرده است اما شریک شیائومی پان جوتانگ در دفاع از لی صحبت کرده است. وی ادعا می کند هرگونه ادعای مالک یا مدیر محصول یک نام تجاری تلفن همراه مبنی بر تست نکردن محصولات اپل، سامسونگ یا سایر تلفن های از برندهای رقیب را غیر واقعی است.

وی همچنین فاش کرد که نوآوری ها گاها کپی می شوند و پس از آن بهبود می یابند. همانطور که بنیانگذار هواوی قبل از آن گفته بود که اکوسیستم اپل را تحسین می کند، این اتفاق از حقیقت دور نیست. حتی مدیرعامل Realme سال گذشته با آیفون توئیت شد. لی نان، مدیر سابق Meizu پس از ترک Meizu به آیفون کوچ کرد.

با تمام انصاف، گزارش شده که لی جون در گذشته اعلام کرده بود که مقامات و کارمندان شرکت شیائومی ممنوعیت استفاده از برندهای رقیب نیستند. اما برخی بر این عقیده اند که بنیانگذار شیائومی از استفاده از آیفون برای هواداران ناراحت کننده و بی احترامی است. حالا می توانید حدس بزنید که دیگر تعجبی برای شباهت رابط MIUI به iOS نیست.

 

این بحث و گفتگو برای سالها وجود دارد که در مورد اینکه بهترین تلفن ها بین آیفون های اپل و تلفن های اندرویدی بدون در نظر گرفتن تولید کننده کدام است. ظهور موفق تلفن های هواوی از نظر توان دوربین باعث شده است تا طرفداران اپل بدانند که تلفن های آنها لزوما بهترین دوربین را ندارند. جالب اینجاست که تلفنهای چینی تهدیدهای بیشتری را برای آیفون های اپل به خصوص در چین که دومین بازار بزرگ جهان است ایجاد کرده است اما بدون شک بسیاری از افراد هنوز آیفون را یک تلفن هوشمند برتر می دانند.

شما چطور فکر می کنید؟ درباره این استفاده از دستگاه رقیب در بالاترین سطح یک شرکت چطور فکر می کنید و اینکه آیا iOS یا اندروید برای شما بهترین است؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.