آیفون ۱۱ پرفروش ترین گوشی بازار چین پس از ۷ ماه متوالی

آیفون ۱۱ بدون شک یکی از پرفروش‌ترین آیفون ها است و در بین خانواده خود نیز عنوان پرفروش‌ترین را دارد. این دستگاه حاصل دست رد مشتریان به آیفون ۱۰۰۰ دلاری است و آیفون SE 2020 به عنوان یک دستگاه اقتصادی تر از آن نیز مشخصا بازارهای زیادی را فتح خواهد کرد. مشخصا اپل تغییر راهبرد خود را به سمت فروش محتوا در دستور دارد و برای جذب تعداد بیشتری کاربر که بتوانند از سرویس‌های محتوایی‌اش استفاده کنند نیاز به تعداد بیشتر آیفون دارد. این راهبرد جواب داده و می بینیم که آیفون ۱۱ پرفروش ترین گوشی بازار چین پس از ۷ ماه متوالی است. بازاری که به شدت رقابتی است و سخت می توانید در آن چنین رتبه ای را برای یک ماه بدست آورید، چه برسد به هفت ماه متوالی!

پرفروش ترین گوشی بازار چین

چهارشنبه Counterpoint Research آخرین داده های مربوط به فروش تلفن های هوشمند را در سه ماهه اول منتشر کرد. به نظر می رسد فروش گوشی های هوشمند چین نسبت به سال گذشته ۲۲٪ کاهش یافته است. علاوه بر این، فروش در ماه فوریه خصوصا ناخوشایند بود. تقاضا برای این ماه نسبت به سال گذشته ۳۵ درصد کاهش یافته است. با این حال، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ فروش آیفون اپل در چین نسبت به سال گذشته تنها ۱ درصد کاهش یافت. اما آیفون ۱۱ هنوز هم بازار را هدایت می کند.

از نظر سهم خاص، در سه ماهه اول سال ۲۰۲۰، پنج تولید کننده داخلی گوشی های هوشمند Huawei ، VIVO ، OPPO ، Apple و Xiaomi بودند. جالب اینجاست که سهم هواوی به اندازه ۳۹ درصد بود.

گفتنی است، آیفون ۱۱ پرفروش ترین تلفن هوشمند در بازار چین در سه ماهه اول بود. این کشور در مدت هفت ماه متوالی در رده های پرفروش لیست مدل های چین قرار گرفته است.

سهم بازار اپل و هواوی نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش یافته است. عملکرد در سه ماهه اول سال 2020 به طور قابل توجهی بهتر از بازار کلی بود. فروش تلفن های هوشمند هواوی در مقایسه با سال گذشته 6٪ افزایش داشته است. فروش آیفون فقط کمی با 1٪ کاهش یافت. رقبای آنها رکود فروش دو رقمی را متحمل شدند.

موسسه Counterpoint متذکر شد “ما همچنین تخمین می زنیم که سهم آنلاین فروش تلفن های هوشمند در چین در طول Q1، از حدود 30٪ در سال 2019 به بیش از 50٪ رسیده است.”

 

امروز دو شرکت تحقیقاتی بازار دیگر، IDC و Canalys ، گزارشهای خود را در مورد بازار جهانی تلفن های هوشمند منتشر کردند و اگرچه سامسونگ هنوز هم بازار را هدایت می کند اپل جزو آن دسته از برندهای برتر بود که در این مدت خیلی کم افت می برد. به هر حال، اپل در رده سوم قرار گرفت و محموله های آن نسبت به سال گذشته ۸ درصد کاهش یافت و به ۳۷ میلیون دستگاه رسید.

نظر شما چیست؟ فکر می کنید آیفون ۱۱ می تواند دستگاه خوبی برای شما باشد؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.