تلگرام رکورد 500 میلیون بار نصب را در پلی استور گوگل پشت سر گذاشت

بسیاری از برنامه‌های رکوردشکن اندرویدی در پلی استور گوگل رکورد خود را بیشتر مدیون این امتیاز هستند که به صورت پیش‌نصب بر روی گوشی‌های اندرویدی حضور دارند. اما رکورد نصب تلگرام در پلی استور گوگل متفاوت است!

این یعنی تلگرام به این موضوع افتخار می‌کند که 500 میلیون کاربری که این پیام‌رسان را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اند، در واقع آن را انتخاب، دانلود و نصب کرده‌اند و اجباری در کار نبوده است.

اگرچه رکورد 500 میلیون بار دانلود و نصب تلگرام در گوگل پلی هنوز اختلاف زیادی با 5 میلیارد بار نصب واتساپ یا یک میلیارد بار نصب Google Messages دارد اما همانطور که اشاره کردیم؛ برخلاف این دو برنامه، تلگرام کاملاً به انتخاب و دانلود و نصب کاربران متکی بوده است.

 

این یک موفقیت مهم برای تلگرام به حساب می‌آید و در عین حال باید در نظر داشت که نسخه دیگر تلگرام یعنی تلگرام ایکس با ده میلیون نصب در پلی استور قرار دارد.

400 میلیون کاربر فعال تلگرام

تلگرام هفته اول اردیبهشت ماه با اعلام اینکه تا پایان سال جاری میلادی، سرویس تماس ویدیویی گروهی امن تلگزام را راه اندازی خواهد کرد، از رسیدن تعداد کاربران فعال استفاده کننده از این پیام رسان به بیش از 400 میلیون نفر خبر داد که رشدی دو برابری نسبت به دو سال گذشته را نشان می‌دهد.

تلگرام مدعی است که از سال گذشته تعداد کاربران فعال این پیام رسان 100 میلیون نفر افزایش یافته است. به زبان ساده‌تر روزانه 1.5 میلیون نفر به افراد استفاده کننده از تلگرام افزوده می‌شود.

پیام‌رسان تلگرام در عین حال فروردین ماه گذشته یکی از مهمترین آپدیت‌های خود را با نسخه 6 خود عرضه کرد. اصلی‌ترین تغییر نسخه 6 تلگرام را می‌توان پوشه‌ها دانست. برای استفاده از پوشه‌ها می‌توانید آن‌ها را در تنظیمات تلگرام ایجاد نمایید و به صورت پیش‌فرض هرکدام از بخش‌های ربات، کانال، چت‌های شخصی و گروه‌ها را در یک دسته‌بندی جداگانه نشان دهید.

از دیگر ویژگی‌های جدید آپدیت تلگرام می‌توان به داشبور آماری برای کانال‌ها اشاره داشت. در این بخش مدیران کانال‌ها قادر هستند جزییات دقیقی از آمار فعالیت کاربران را در دسترس داشته باشند. مطمئنا این قابلیت می‌تواند به مدیر کانال‌های تلگرامی کمک شایانی کند.

دانلود جدیدترین نسخه تلگرام

برای دانلود جدیدترین آپدیت تلگرام برای گوشی‌ها و دستگاه‌های اندرویدی می‌توانید از گوگل پلی استفاده کنید و برای گوشی‌های آیفون و دستگاه‌های مجهز به iOS می‌توانید به اپ استور اپل مراجعه کنید.

منبع: Farnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.