جریمه نیم میلیارد دلاری اپل به دلیل کندکردن عمدی آیفون های قدیمی در شرف تحقق

افسانه کندشدن آیفون های قدیمی پس از آپدیت را به یاد دارید؟ دو سال پیش برای شما نوشتیم که کند شدن آیفون های قدیمی با باتری مستهلک عمدا توسط اپل انجام می شود. امروز اما خبر می رسد که جریمه نیم میلیارد دلاری اپل به دلیل کندکردن عمدی آیفون های قدیمی در شرف تحقق است.

جریمه نیم میلیارد دلاری اپل

اپل یک قدم نزدیک تر به پرداخت جریمه به مشتریان برای رویکرد اولیه خود نسبت به کندکردن پردازنده آیفون است. قاضی منطقه فدرال ادوارد دیولا تأیید اولیه برای حداکثر 500 میلیون دلار تسویه حساب برای رسیدگی به شکایات مبنی بر “اپل آیفون های خاص را بدون اطلاع مشتری کند کرده” قرارداد را “عادلانه ، منطقی و کافی” خوانده است.

با این وجود، ممکن است مدتی پیش از دریافت چک مدتی در پاکت باقی بماند. دیویلا به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 می خواست جلسه استماع نهایی را تا دسامبر برگرداند و بعید دانست که تا سال 2021 پولی بدست آورید.

اپل

براساس گفته های اپل، این کندکردن برای افزایش طول عمر تلفن ها با کاهش احتمال خاموش شدن ناگهانی باتری های گوشی ها با گذشت زمان انجام شده است. این شرکت در ابتدا این عمل را توضیح نداد، با این وجود برخی اعتقاد داشتند که تلاش می کند مشتریان را برای خرید تلفن های جدید تحت فشار قرار دهد (که طبق گزارش ها در برخی موارد اتفاق افتاده است). این دادخواست افرادی را که قبل از 21 دسامبر 2017 از آیفون 6s ، آیفون 7 و آیفون SE اصلی استفاده کرده اند، پوشش می دهد.

مانند بسیاری از دادخواست‌های بزرگ، نباید انتظار بادآورده را داشته باشید. این شکایت به هر کاربر آیفون ۲۵ دلار می پردازد و اگر کل پرداخت ها، حق الزحمه وکالت و هزینه های حداقل 310 میلیون دلار برسد، احتمالا تا 500 دلار برای هر نفر افزایش پیدا می کند. به احتمال زیاد، این تنها به شما کمک می کند تا در صورت استفاده از دستگاهی که در این مشکل را دارد، هزینه تعویض باتری را نیز تأمین کنید.

نظر شما درباره این رفتار بی‌اخلاقی اپل چیست؟ فکر می کنید اگر این اتفاق توسط یک برند چینی یا رقیب کره‌ای آن ها رخ می داد، رسانه‌های امریکایی چطور برطبل آن می کوبیدند؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.