دوربین Color Filter وان پلاس ۸ پرو می تواند درون بعضی اشیا پلاستیکی را نشان بدهد

ذاب است نه؟ اینکه چیزهایی که با چشم نمی بینید را با دوربین موبایل‌تان ببینید. اگر کمی نوجوان‌تر باشید شاید لباس‌ها مزاحم شما باشید و این موارد (!) اما حقیقت این است که دوربین Color Filter وان پلاس ۸ پرو می تواند درون بعضی اشیا پلاستیکی را نشان بدهد نه لزوما چیزی بیشتر ولی همین هم جذاب است نه؟

دوربین Color Filter وان پلاس ۸ پرو

 

جدیدترین پرچمدار وان پلاس یعنی وان پلاس ۸ پرو بهترین گوشی هوشمند این شرکت است. بر خلاف نسل قبلی خود این دستگاه یک پرچمدار تمام عیار است که تمام ویژگی هایی را که این شرکت در نسل های قبلی از آن کمرنگ کرده است، در اختیار دارد. این موارد شامل مواردی مانند پشتیبانی از شارژ سریع بی سیم، رتبه IP برای مقاومت در برابر گرد و غبار و آب و تنظیم دوربین پرچمدار است.

در مورد دوربین اما OnePlus 8 Pro مانند سایر پرچمداران پریمیوم دیگر و حتی بهتر دیده می شود. با این حال، انتخاب سنسورهای دوربین OnePlus با روند فعلی در فضای پرچمداران مطابقت ندارد. به جای استفاده از یک سنسور سامسونگ ۱۰۸ مگاپیکسلی سامسونگ یا سنسور ۶۴ مگاپیکسلی سونی IMX686 وان پلاس ۸ پرو یک سنسور اصلی ۴۸ مگاپیکسلی سونی IMX689 ارایه می کند. دوربین اصلی با سنسور ۴۸ مگاپیکسلی، دوربین تله ۸ مگاپیکسلی و دوربین جدید 5 مگاپیکسلی Color Filter همراه است، دوربینی که ما در هیچ تلفن هوشمند دیگری در آنجا ندیده ایم.

وان پلاس ادعا می کند که از دوربین Color Color برای فیلترهای دوربین استفاده می شود که می تواند بر روی شات نهایی اعمال شود اما حتی بدون دوربین Color Filter نیز می توان به آن دست یافت. این بدان معنی است که با استفاده از حالت جدید Photochrom در وان پلاس ۸ پرو، می توانید از سنسور فقط برای عکاسی مادون قرمز استفاده کنید.

با این حال، به نظر می رسد یک مورد دیگر برای دوربین جدید Color Filter وجود دارد. با توجه به ارسال جدیدی که از در انجمن های XDA منتشر شده است، از این سنسور می توان برای دیدن درون برخی از اشیاء پلاستیکی استفاده کرد.

همانطور که در تصاویر بالا مشاهده می کنید، روی تصاویر برخی از اشیاء پلاستیکی با استفاده از دوربین Color Filter در حالت Photochrom مدار داخلی آنها را نشان می دهد. در حالی که ما به طور کامل از دلیل این رفتار مطمئن نیستیم، به نظر می رسد که دوربین Color Filter نور IR را فیلتر نمی کند زیرا هیچ فیلتر قطع جریان IR وجود ندارد که به نوبه خود به شما امکان می دهد پلاستیک را ببینید.

این “ویژگی” حتی در منظره یاب (حالتی که هنوز عکس نگرفته اید و از دوربین نگاه می کنید) کار می کند و می توانید مدار داخلی را به وضوح مشاهده کنید. ماکس وینباخ از تیم XDA توانست این ویژگی را در OnePlus 8 Pro خود آزمایش کند و به نظر می رسد روی طیف گسترده ای از اشیاء کار می کند، از دوربین های امنیتی گرفته تا هدست های VR (گالری) و نه همانطور که گفتیم این نمی تواند برای دیدن پشت لباس (!) مورد استفاده قرار گیرد پس منحرف نشوید و به تخیل خود روی بیاورید(!).

 

نظر شما چیست؟ فکر می کنید ویژگی جذابی است؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.