زمان عرضه پلی استیشن ۵ مشخص شد

سال ۲۰۲۰ علاوه بر مهم بودن برای علاقه مندان به شبکه 5G اما برای دوستداران کنسول بازی هم یک سال هیجان انگیز است. امشب سونی به صورت رسمی زمان رونمایی از کنسول پلی استیشن ۵ خود را اعلام کرد. در ادامه با ما همراه باشید تا درباره آن صحبت کنیم.

زمان عرضه پلی استیشن ۵

پلی استیشن ۵

دانستن اینکه نسل بعدی کنسول‌های بازی شرکت‌های سونی و مایکروسافت چه زمانی معرفی و به بازار عرضه می‌شوند بسیار مهم است؛ چرا که در این زمینه ممکن است بسیاری از کاربران قصد خرید کنسول‌های جدید را داشته باشند و باید بدانند که آیا می‌توانند برای خرید کنسول جدید صبر کنند و یا بهتر است نسخه‌های فعلی را از بازار خریداری کنند.

در این زمینه شرکت سونی ساعاتی پیش با انتشار پستی در وبلاگ رسمی پلی استیشن اعلام کرد که کنسول بازی نسل بعدی خود را تعطیلات شروع سال نو میلادی ۲۰۲۰ به صورت رسمی معرفی خواهد کرد.

تعطیلات شروع سال نو میلادی ۲۰۲۰ تاریخ عرضه پلی استیشن ۵

اگرچه سونی به صورت دقیق روز رونمایی از این کنسول را اعلام نکرده ولی می‌توان با تکیه بر بیانیه منتشر شده به این نتیجه برسیم که سونی حداکثر تا ۲ ماه دیگر PS5 را به صورت رسمی معرفی کرده و به انتظارات ما پایان خواهد داد.

نکته جالب این است که پیش از این برخی منابع اعلام کرده بودند با توجه به اطلاعات داخلی منتشر شده از شرکت سونی، این کنسول جدید حداقل طی ۱۲ ماه آینده رونمایی نخواهد شد ولی پست امروز وبلاگ پلی‌استیشن نشان داد که نظریه قبلی اشتباه بوده و این شرکت با معرفی PS5 انتظارات چندین ساله کاربران خود برای بازی کردن با کنسولی جدید با امکانات بسیار جذاب عنوان شده را به پایان خواهد رساند.

در پست وبلاگ پلی استیشن همچنین به این مورد نیز اشاره شده که سونی قصد وارد کردن برخی تغییرات جزئی در کنترلر PS5 را نیز دارد که شامل جایگزین کردن فناوری لرزشی فعلی در این دسته‌های بازی با فیدبک لرزشی جدیدی را دارد که تا کاربران بتوانند بیشتر با فضای بازی عجین شده و لذت بیشتری را تجربه کنند.

طراحی پلی استیشن ۵

تغییر دومی هم در این دسته ایجاد خواهد شد و سونی علاقه‌مند است آن را adaptive triggers بنامد مربوط به دکمه‌های L2/R2 است. با عرضه نسل جدید دسته‌های بازی، سونی به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا مقاومت در برابر محرک ها را برنامه‌ریزی کرده و در موقعیت های خاص احساس واقعی‌تری به بازی و فضای آن دهند.

شاید ملموس‌ترین مثال برای این حالت در بازی‌هایی که شرایط بازی سخت‌تری دارند مانند بازی‌های رالی در مناطق کوهستانی باشد که در آن میزان شتاب اعمالی برای عبور از موانع در شیب سطوح کوهستانی بسیار کمتر از نیروی وارد شده است.

در نظر داشته باشید که معمولاً دو شرکت سونی و مایکروسافت کنسول‌های خود را با زمانبندی نزدیک به هم عرضه می‌کنند و باید این انتظار را داشته باشیم که مایکروسافت نیز کنسول نسل بعدی ایکس باکس را در زمانی نزدیک به PS5 و تا پایان سال جاری میلادی معرفی کند.

منتظر پلی استیشن ۵ سونی هستید یا کنسول بازی ایکس باکس مایکروسافت را می خواهید؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.