عینک واقعیت افزوده اپل با نام اپل گلس احتمالا تا ابتدای زمستان معرفی می‌شود

یکی از افشاگران شناخته شده محصولات اپل، جان پروسر اطلاعات جدیدی درباره عینک واقعیت افزوده اپل منتشر و ادعا کرده که این دستگاه تا پایان سال جاری میلادی با نام اپل گلس و با قیمت 499 دلار وارد بازار می‌شود.

این عینک واقعیت افزوده اطلاعات را توسط لنزهای درون خود به نمایش می‌گذارد و توسط ژست‌های کنترلی می‌توان آن را کنترل کرد. پروسر با اعلام این مطلب ادعا کرده که نمونه اولیه این عینک هوشمند اپل را از نزدیک مشاهده کرده است.

بنابر ویدیویی که توسط این افشاگر منتشر شده، عینک هوشمند اپل اطلاعات را بر روی آیفون پردازش می‌کند که این موضوع اپل گلس را تبدیل به یکی از تجهیزات جانبی آیفون می‌کند.

ساعت هوشمند این شرکت، اپل واچ نیز ابتدا به عنوان یکی از تجهیزات جانبی آیفون معرفی شد اما پس از مدتی تبدیل به یک محصول مستقل شد و اکنون از سیم کارت پشتیبانی می‌کند. احتمالا اپل چنین رویه‌ای را برای اپل گلس دنبال می‌کند و پس از مدتی شاهد یک دستگاه مستقل خواهیم بود.

عینک واقعیت افزوده اپل فاقد دوربین خواهد بود!

بنابر اعلام پروسر، نمونه آزمایشی اپل گلس بدنه پلاستیکی داشته و در سمت راست آن سنسور LiDAR قرار گرفته بود. این دستگاه فاقد دوربین خواهد بود که با توجه به رویکرد اپل در زمینه حریم شخصی، منطقی به نظر می‌رسد.

تیم این محصول اپل هم اکنون در حال استفاده از اطلاعات جمع آوری شده توسط اسکنر لیدار آیپد پرو است. به گفته پروسر، اولین نسل این عینک واقعیت افزوده به عنوان عینک آفتابی قابل استفاده نخواهد بود.

اپل این محصول خود را به رابط کاربری مخصوصی با نام Starboard مجهز می‌کند که به ژست‌های حرکتی وابسته است. این ژست‌های حرکتی در سال‌های اخیر در پتنت‌های مختلف اپل مشاهده شده‌اند. احتمالا این عینک واقعیت افزوده می‌تواند کدهای QR را تحلیل کند و همچنین به صورت بی‌سیم شارژ شود.

در حالی که گفته شده اپل گلس اواخر سال جاری میلادی معرفی می‌شود، نباید انتظار داشته باشید در آینده نزدیک بتوانید آن را بخرید. پروسر می‌گوید این عینک واقعیت افزوده در سه ماهه چهارم 2021 یا سه ماهه اول 2022 برای عموم مردم عرضه می‌شود.

منبع: Farnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.