قطعات بازیافت شده iPhone SE 2020 حاشیه سود کلانی را برای اپل به ارمغان می آورد

بسیاری از قطعات بازیافت شده آیفون ۸ در آیفون SE 2020 وجود دارد. در حقیقت، ابعاد، دکمه ها، دوربین آیفون SE کاملا با آیفون ۸ یکسان است و حتی می توانید با استفاده از قاب قدیمی خود با آن ادامه دهید. به همین دلیل است که قطعات بازیافت شده iPhone SE 2020 حاشیه سود کلانی را برای اپل به ارمغان می آورد.

قطعات بازیافت شده iPhone SE 2020

چه چیزی در آیفون SE 2020 با آیفون ۸ متفاوت است؟ خوب به نظر می رسد فقط چیپست، چون آیفون SE با جدیدترین اپل A13 و کمی رم بیشتر همراه است. خوب، بقیه موارد همانطور که اولین کالبدشکافی نشان می داد “۹۹ درصد یکسان” با آیفون ۸ است. تیم iFixit نیز iPhone SE را کالبدشکافی کردند و حتی به ما گفتند که قطعات آیفون SE را می توان با آیفون ۸ تعویض کرد.

در واقع، فروشگاه های اوراق کننده موبایل تایید می کنند که آیفون SE 2020 گرگ در لباس گوسفند است و دارای چیپست پرچمدار آیفون ۱۱ با قیمت کمتر و بدنه بیرونی آیفون ۸ به شمار می رود. با وجود واقعیت واضح که آیفون SE 2020  همان آیفون ۸ با چیپست جدید است، بدین معنی است که اپل ممکن است توانسته باشد حاشیه سود بزرگی را که با خانواده آیفون ۱۱ بدست می آورد را در این آیفون مثلا ارزان حفظ کند.

قیمت قطعات اپل آیفون SE 2020

قیمت قطعات اپل آیفون SE 2020

تجزیه و تحلیل کالبدشکافی، هزینه ساخت آیفون SE 2020 در برابر آیفون ۸ را برای مشخص می کند و می توان دریافت که مجموع قطعات اکنون علی رغم چیپست جدیدتر، حتی ۱۸ درصد کمتر است. ژاپنی های Fomalhaut که این تخمین را انجام دادند، قیمت اجزای آیفون SE 2020 را فقط ۲۱۷ دلار تعیین کردند.

قطعات قابل تعویض آیفون SE 2020 با آیفون ۸ عبارت اند از:

  1. ۱- نمایشر
  2. ۲- دوربین
  3. ۳- سینی سیم‌کارت
  4. ۴- موتور Taptic
  5. ۵- بلندگو

متأسفانه، اپل با کمی تغییرات باعث شده قطعاتی مانند باتری و یا دکمه Home از آیفون ۸ برای آیفون SE 2020 قابل استفاده نباشد. مثلا باتری آیفون ۸ به عنوان یک سیم پیچ مستقیما وصل می شود، زیرا اتصالات کمی متفاوت هستند یا مثلا دکمه خانه همینطور.

آنتن های LTE در داخل نیز متفاوت هستند و شاید قرارگیری دوربین، اگرچه مانند قطعات یکسان به نظر می رسند. هرچند چیزی که احتمالا شکسته می شود، صفحه نمایش رتینا ۴.۷ اینچی است که می توانید بین این دو دستگاه مشترکا استفاده کنید، بنابراین تعمیرات بسیار ارزان می آید. اگرچه با این کار کالیبراسیون True Tone و 3D تاچ را از دست می دهید.

به صورت کلی باید گفت با وجود پایین بودن قیمت برای استاندارد های اپل یعنی عدد ۳۹۹ دلار برای آیفون SE 2020 حاشیه سود بسیار مهمی را برای اپل بدست می آورد، زیرا هزینه زیادی برای تحقیق و توسعه هزینه نکرده و عمدتا از قطعات قدیمی تر برای آن استفاده می کند.

 

به هر صورت هر چه که هست کاربران خواهان آیفون ارزان شاید تنها راهشان همین آیفون بازیافتی (!) باید که با قیمت یک میان رده لوکس 5G اندرویدی یا حتی یک پرچمدار اقتصادی اندرویدی به‌دست خواهند آورد.

البته این نکته مهمی است که طبق سنت اپل، اگر این دستگاه هم ۴ سال آپدیت نرم افزاری بگیرد و شما هم ۴ سال آن را نگه دارید، آنگاه نسبت به پشتیبانی ۲ ساله اندروید، این دستگاه ارزش خرید بهتری پیدا می کند. نظر شما درباره آیفون SE 2020 چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.