مقایسه سرعت شارژ آیفون SE 2020 با شارژر ۵ و ۱۸ وات

آیفون SE 2020 شاید ارزان‌ترین آیفون جدید اپل باشد و با چیپست A13 ارایه شود اما شارژرش همان شارژ کند ۵ واتی است که سال‌ها از اپل می‌دیدیم. این دستگاه اما با شارژر سریع ۱۸ وات می تواند بهتر شارژ شود. با مقایسه سرعت شارژ آیفون SE 2020 با شارژر ۵ و ۱۸ وات مشخص شد که این دو شارژ در ۳۰ دقیقه اول می توانند تفاوت قابل توجه داشته باشند اما در مجموع شاید نه خیلی.

مقایسه سرعت شارژ آیفون SE 2020

در این تست سرعت شارژ باتری آیفون SE 2020 در شرایط مشابه با شارژر ۵ و ۱۸ وات بررسی شده است. پیش از هر چیز باید به یاد داشته باشید که حجم باتری آیفون SE 2020 فقط ۱۸۲۱ میلی آمپر است و این در مقایسه با باتری های ۶ یا ۵ هزار میلی آمپری که در اکوسیستم اندرویدی می بینیم حقیقتا ناچیز است.

البته که عملکرد این باتری با مجموعه سخت افزار آیفون اس ای ۲۰۲۰ خوب است اما اگر در بحث سرعت شارژ شدن بخواهیم مقایسه کنیم، این فاکتور به تنهایی حائز اهمیت است.

اما تفاوت سرعت شارژ شدن آیفون SE 2020 با شارژر سریع و شارژ معمولی درون جعبه‌اش چقدر است؟ خب باید بگویم همانند تمودار زیر:

مقایسه سرعت شارژ آیفون SE 2020

همانطور که می بینید، در مدت زمان ۱۵ دقیقه ابتدایی که عموما اهمیت ویژه ای هم دارد، تفاوت قابل توجه بوده و بیش از ۲ برابر سریع تر شارژ می شود. در ۳۰ دقیقه اختلاف کمتر شده اما هنوز نزدیک به ۲ برابر سریع تر است.

پایان تست اما ۳۰ دقیقه تفاوت در کل را نشان می ندهد. حقیقت تلخ تر از این مقایسه این است که آیفون SE 2020 با شارژر ۵ وات درون جعبه‌اش دقیقا ۲ ساعت و نیم زمان می خواهد تا شارژ شود و این واقعا عذاب‌آور به نظر می رسد!

حتی اگر شارژر ۱۸ وات را جداگانه تهیه کنید بازهم ۲ ساعت باید صبر کنید تا باتری ۱۸۲۱ میلی آمپری آن شارژ شود! رواست؟! نه نیست! نظر شما چیست؟

منبع: Toranji
نوشته: سینا عطایی

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.