۴ ویژگی کاربردی در iOS 16

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

درحالیکه سر تیتر بیشتر اخبار در مورد نسخه جدید سیستم‌عامل آیفون، صفحه‌قفل با قابلیت شخصی‌سازی و فونت‌های جدید و ویجت‌ها است؛ اپل قابلیت‌های کاربردی دیگری نیز به iOS 16 اضافه کرده که در این مقاله به بررسی ۴ مورد از آن‌ها می‌پردازیم.

قابلیت Live Activities


در iOS 16 یک قابلیت جدید به اسم Live Activities اضافه شده که در صفحه قفل، وضعیت لحظه‌ای یک برنامه یا فعالیت را نشان می‌دهد. برای مثال در هنگام درخواست آنلاین خودرو یا سفارش آنلاین غذا، وضعیت رسیدن خودرو یا آماده‌سازی سفارش به صورت لحظه‌ای روی صفحه قفل نمایش داده می‌شود. نمایش زنده نتایج بازی‌های ورزشی یا تایمر شمارش معکوس نیز دیگر کاربردهای این قابلیت جذاب هستند.
البته اپل اعلام کرده که این قابلیت به محض معرفی iOS 16 در دسترس نخواهد بود و با آپدیت‌های بعدی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. البته اپل یک API مخصوص توسعه‌دهندگان نرم‌افزاری ایجاد خواهد کرد تا نرم‌افزارهای مختلف بتوانند با آن سازگار شوند.

ادیت یا پاک کردن پیغام‌ها در iMessage


یکی از ویژگی‌های آشنایی که تا پیش از این بر روی پیغام‌رسان اختصاصی اپل یعنی iMessage وجود نداشت، قابلیت ادیت یا پاک کردن پیغام‌های ارسال شده بود. از این پس بر روی iOS 16 می‌توان با نگه داشتن انگشت بر روی پیغام و انتخاب گزینه‌های Edit یا Undo Send آن‌ها را اصلاح یا پاک کرد. به علاوه قابلیت دیگری برای نشان کردن پیغام با عنوان «نخوانده شده» وجود دارد تا در صورت نیاز، نوتفیکیشن پیغام باقی بماند و کاربر در زمان مناسب‌تری آن را دوباره باز کند.

نوشته‌های مرتبط
۱ از ۸

سازگاری با دسته‌های Joy-Con نینتدو سوییچ


این یکی از قابلیت‌هایی بود که اپل هیچ تبلیغاتی درباره آن انجام نداد و اثری از آن روی وبسایت نیست. اپل در iOS 16 پشتیبانی از دسته‌های کنسول نینتندو سوییچ Joy-Con یا Pro Controller را به آیفون اضافه کرده است. در نتیجه می‌توان از هرکدام از دسته‌های چپ و راست Joy-Con یا هر دو دسته به صورت همزمان روی آیفون استفاده کرد.
در واقع یادداشتی مبنی بر پشتیبانی از دسته‌های بازی بلوتوث بیشتر برای توسعه‌دهندگان منتشر شده بود اما اپل دقیقا مدل‌ها را مشخص نکرده بود. از آنجایی که در iOS 14.5 پشتیبانی از آخرین دسته‌های PS5 و Xbox Series X به آیفون اضافه شده بود، انتظار می‌رود دسته‌های جدید سازگار شده مربوط به نیتنتدو سوییچ باشد

قابلیت استفاده از اپلیکیشن Fitness بدون نیاز به اپل واچ


با بروزرسانی به iOS 16، اپل استفاده از اپلیکیشن ورزشی Fitness را برای تمامی کاربران آیفون و بدون نیاز به استفاده از اپل واچ ممکن کرده است. در این برنامه فعالیت‌های ورزشی کاربر توسط حسگر‌های حرکتی آیفون سنجیده شده و به صورت یک حلقه نمایش داده می‌شود. در نتیجه کالری مصرف شده و تعداد قدم‌های فرد به صورت تخمینی محاسبه می‌شود.

منبع: MacRumors

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.