مشکل سوییچ کردن لنز ماکرو آیفون ۱۳ پرو در پاییز برطرف می‌شود

آیفون ۱۳ پرو و آیفون ۱۳ پرو مکس با تغییراتی قابل توجه در بخش صفحه نمایشگر، باتری و دوربین عرضه شده‌اند. اما در طی بررسی‌هایی که بر روی این دو گوشی انجام شد، یک مشکل به طور واضح به چشم می‌آمد.

آیفون ۱۳

قابلیت عکاسی ماکرو بر روی سری پرو آیفون ۱۳ اضافه شده است.

مشکل از جایی شروع می‌شود که با قرار گرفتن جسمی در فاصله ۱۴ سانتی‌متری از دوربین پشتی، گوشی به صورت خودکار از لنز واید به لنز اولتراواید سوییچ می‌کند. با اینکه روی نمایشگر همچنان زوم 1x نشان داده می‌شود اما مشخص است که از لنز فوق عریض برای تصویربرداری و فوکوس خودکار استفاده می‌شود. این مشکل در تصویر زیر نیز نشان داده شده است.

Raymond Wong از مجله Input Mag می‌گوید: گوشی به طور پیوسته در حال سوییچ کردن بین لنزهای واید و اولتراواید است و نمی‌تواند لنز مناسب را برای عکاسی ماکرو انتخاب کند. او در مقاله بررسی آیفون ۱۳ پرو می‌گوید: کادر تصویر هیچگاه نباید به صورت خودکا تغییر کند و باید به همان صورتی که کاربر ترکیب آن را انتخاب می‌کند ثابت باقی بماند.

اپل در پاسخ به این مشکل مطرح شده، گفت: سوییچ خودکار بین دوربین‌ها از عمد و برای سهولت کاربران در ثبت تصاویر ماکرو انجام می‌شود. اما پس از اینکه تعداد زیادی از منتقدین، این ایراد را به سری آیفون ۱۳ پرو وارد کردند، اپل تصمیم گرفت گزینه‌ای برای خاموش کردن دستی این قابلیت در بروزرسانی‌های آینده در نظر بگیرد.

بیشتر بخوانیم:   

بررسی و مقایسه آیفون 13 پرو و ۱۳ پرو مکس

مقایسه آیفون 13 و آیفون 12 شرکت اپل

اپل گفت: تنظیمات جدیدی در بروزرسانی نرم‌افزاری پاییز امسال اضافه خواهد شد که امکان خاموش کردن سوییچ اتوماتیک دوربین را در زمان عکاسی و فیلمبرداری ماکرو فراهم می‌کند.

اپل به امکان خاموش کردن این قابلیت در زمان فیلمبرداری نیز اشاره کرده است. اگرچه در حال حاضر نیز با رفتن به بخش تنظیمات دوربین می‌توان گزینه Lock Camera را فعال کرد تا از بروز این پدیده در زمان فیلمبرداری جلوگیری شود.

هر چهار آیفون ۱۳ معرفی شده از تاریخ ۲۴ سپتامبر در ایالات متحده آمریکا و بیش از ۳۰ کشور دیگر در دسترس خواهند بود.

منبع:macrumors

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.