برخی مک بوک پرو های جدید در پخش ویدیو دچار مشکل هستند

مک بوک های اپل همیشه قیمت بالایی برخوردار بوده اند. اما مک بوک پرو های امسال در زمینه قیمت رکوردهای قبلی را هم جا به جا کرده اند. به همین دلیل انتظار می رود وقتی حدود ۲۰۰۰ دلار و حتی بیشتر برای خرید یک گجت هزینه می کنید، همه چیز بدون اشکال باشد. اما ظاهراً این طور نیست. برخی گزارش ها نشان می دهد تعدادی از لپ تاپ های امسال اپل در حالتی خاص در پخش ویدیو دچار مشکل می شوند.


تماشای ویدیو

به نظر می رسد مشکل مذکور در هر دو حالت استفاده از پردازشگر گرافیکی مجتمع با پردازنده اصلی و یا بهره گیری از کارت گرافیک مستقل مشاهده شده است. همین مسئله شاید این امیدواری را ایجاد کند که اشکال مذکور سخت افزاری نبوده و تنها مربوط به نقص در فایل های راه انداز (درایور) پردازنده اصلی یا پردازشگر گرافیکی باشد.

گزارش های کاربران در وبسایت های مختلف نشان می دهد که بیش از همه چنین مشکلی در مک بوک پرو های ۱۵ اینچی مشاهده شده و فعلاً نسخه های ۱۳ اینچی از این نقص در امان بوده اند.

نکته اشتراک دیگر تمام موارد گزارش شده این است که همه کاربران هنگام وقوع مشکل در پخش ویدیو، در حال کار با یکی از اپلیکیشن های محصول شرکت ادوبی همچون «Adobe Media Encoder» یا «Adobe Lightroom» بوده اند .

اپل هنوز به این مسئله واکنشی نشان نداده و راهکاری نیز تا کنون ارائه نشده است، اما به طور حتم به زودی با ارائه یک بسته به روز رسانی (با امید به این که مشکل سخت افزاری نباشد. ) مشکل پخش ویدیوها را حل خواهد کرد.

منبع

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.