نسخه آزمایشی دوم iOS 15.4 منتشر شد

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

اپل به تازگی نسخه آزمایشی دوم سیستم‌عامل iOS 15.4 را منتشر کرده تا توسعه‌دهندگان بتوانند ایرادات قابلیت‌های جدید آن را یافته و برطرف کنند. در این نسخه قابلیت‌های جدیدی مانند پشتیبانی از تشخیص چهره فیس آیدی با ماسک و قابلیت پرداخت مالی بدون نیاز به اتصال فیزیکی با نام Tap to Pay دیده می‌شود.

پرداخت بدون اتصال فیزیکی Tap to Pay با آیفون

در نسخه آزمایشی جدید سیستم‌عامل‌ iOS 15.4، قابلیتی به نام Tap to Pay on iPhone دیده می‌شود که با استفاده از فناوری NFC و بستر پرداختی Apple Pay، امکان پرداخت‌های مالی از طریق کارت‌های اعتباری را با گوشی آیفون و بدون نیاز به اتصال فیزیکی ممکن می‌کند.
البته برای استفاده از قابلیت، فروشندگان باید به دستگاه‌های پذیرنده سازگار با این فناوری مجهز شوند که هنوز به طور رسمی عرضه نشده است. به نظر می‌رسد این قابلیت به زودی و ابتدا در کشور ایالات متحده آمریکا به بهره‌برداری عمومی برسد.

فیس آیدی با ماسک

نوشته‌های مرتبط
۱ از ۹۵

برای اولین بار در دنیا، قابلیت باز کردن قفل گوشی از طریق تشخیص چهره با ماسک فراهم شده است. البته برای استفاده از این قابلیت باید توجه داشت که حسگر‌های فیس‌آیدی نیاز به اسکن کردن نیمه بالایی صورت به طور دقیق دارند. در نتیجه زمانی که کاربران گوشی را پایین‌تر از سطح چشم خود گرفته باشند، ممکن است این قابلیت به درستی عمل نکند. برای این منظور باید به طور مستقیم به گوشی نگاه کرد و زاویه گردن به گونه‌ای تنظیم شود که حسگر‌ها در موازات چشم قرار بگیرند.

قابلیت اضافه کردن کارت‌های شناسایی دیجیتالی به کیف پول آیفون

به نظر می‌رسد اپل قرار است به زودی از گواهینامه رانندگی افراد در بخش Wallet آیفون نیز پشتیبانی کند. در حال حاضر شواهد زیادی مبنی بر صحت این خبر وجود ندارد اما کد‌هایی که در این نسخه آزمایشی از iOS دیده می‌شوند، احتمال وقوع این سازگاری را افزایش داده‌اند.

جمع‌بندی

به نظر می‌رسد نسخه جدید سیستم‌عامل iOS قرار است با مجموعه وسیعی از قابلیت‌های متفاوت و کاربردی عرضه شود. فیس آیدی با ماسک، کنترل یکپارچه دیوایس‌های اپل به لطف Universal Control، اموجی‌های جدید و بسیاری قابلیت دیگر، بار دیگر چراغی برای راه پیشرفت سایر کمپانی‌های عرصه تکنولوژی خواهد بود. البته تا زمان انتشار رسمی این آپدیت باید منتظر برطرف شدن ایرادات نرم‌افزاری و باگ‌های آن بود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.