نمایشگر مک‌بوک پرو احتمالا دارای ناچ خواهد بود

پس از شایعه‌ای که از یک طرح اولیه بر سر زبان‌ها افتاده بود، یک حساب کاربری در فضای مجازی تصاویری از مکبوک پرو جدید را با ناچ در قسمت نمایشگر منتشر کرده است.

با نگاهی نزدیک‌تر به قسمت ناچ در بالای تصویر مشخص می‌شود یک دوربین فیس‌تایم، میکروفون و یک حسگر نور محیطی برای قابلیت True Tone در این بخش قرار گرفته است. در طی همین هفته، یکی از کاربران شبکه مجازی Reddit ادعا کرده بود که مکبوک پرو نسل بعدی با وجود ناچ در قسمت نمایشگر، از قابلیت Face ID بهره نخواهد برد. او می‌گفت حسگر Touch ID در قسمت کیبورد باقی می‌ماند و همچنان از این فناوری برای احراز هویت استفاده خواهد شد.

مایشگر دارای ناچ مکبوک پرو جدید

بررسی شایعات و آخرین اخبار

عکس منتشر شده از مکبوک پرو جدید کمی تار است و مشخص نیست که تصویر واقعی یک مکبوک پرو باشد و به همین علت شک و شبهه‌های زیادی ایجاد شده است. اگر این عکس حقیقت داشته باشد، به نظر می‌رسد مکبوک پروهای نسل جدید حاشیه‌های بسیار باریکی در اطراف نمایشگر خواهند داشت.

عکس مربوط به ناچ مک بوک پرو

در نسخه بتا macOS Monterey، مشخص شد که پشتیبانی از وضوح تصویر ۳۰۲۴×۱۹۶۴ و ۳۴۵۶×۲۲۳۴ پیکسل در این سیستم‌عامل گنجانده شده که به احتمال زیاد مربوط به مکبوک پرو ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی هستند. اگر از تعداد پیکسل‌های ارتفاع تصویر هرکدام از این رزولوشن‌ها ۷۴ پیکسل کم شود، به اعداد ۳۰۲۴×۱۸۹۰ و ۳۴۵۶×۲۱۶۰ دست پیدا می‌کنیم که نسبت تصویر ۱۶ به ۱۰ را ایجاد می‌کنند. در حال حاضر تمامی مکبوک‌های اپل از نسبت تصویر ۱۶ به ۱۰ استفاده می‌کنند و این ۷۴ پیکسل اضافه ممکن است برای بخش ناچ باشد.

اپل در روز دوشنبه همین هفته ساعت ۲۰:۳۰ یک مراسم مجازی با عنوان Unleashed برگزار خواهد کرد که به احتمال زیاد بر روی معرفی مکبوک پروهای جدید ۱۴ اینچی و ۱۶ اینچی متمرکز است. انتظار می‌رود این نسل جدید به چیپست‌هایی سریع‌تر از M1، نمایشگرهای mini-LED، پورت HDMI، شیار کارت حافظه SD و کابل شارژ مغناطیسی مجهز شوند و دیگر خبری از تاچ بار در قسمت بالای صفحه کلید نباشد.

منبع: macrumors

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.