آیفون را با پارت نامبر کدام کشور بخریم؟

این سوالی است که گاهی اوقات ذهن خریداران را حسابی به خود مشغول می کند، زیرا یکی از جملاتی که برخی فروشندگان هنگام خرید آیفون روی آن تاکید دارند همین موضوع است؛ اینکه صرفا آن فروشگاه آیفون را با پارت نامبر آمریکا عرضه می کند و در نتیجه دستگاه از کیفیت بالاتری برخوردار است؛ حتی این احتمال هم می رود که بابت این موضوع هزینه‌ی بالاتری از خریدار دریافت شود.


درحقیقت باید بدانید که موضوع و اهمیت پارت نامبر صرفا در کشور ما مورد توجه قرار گرفته و همانطور که اشاره شد در برخی موارد نیز سوء استفاده فروشندگان و دلالان بازار را به دنبال دارد. در این میان پارت نامبرهای کانادا و یا آمریکا ممکن است با قیمت بالاتری به فروش برسند زیرا تصور اینکه مدل های مذکور در کشورهای یاد شده مورد استفاده قرار می گیرند حس اصل بودن کالا را به خریدار ایرانی منتقل کرده و تاحدی کیفیت بهتر محصول را ضمانت می کند.

 

چرا اپل برای آیفون پارت نامبر در نظر می گیرد؟

iphone6plus-04 محتویان و نوع بسته بندی یک نمونه آیفون

کلیه‌ی دستگاه های تحت iOS ار شماره‌ مدلی متشکل از اعداد و حروف برخوردار هستند، مانند MC605LL/A. دو حرف قبل از علامت / نشان دهنده‌ی کشوری است که دستگاه برای آن مقصد تولید شده است؛ در مثال عنوان شده، حروف LL کشور آمریکا را نشان می دهد. در واقع دلیل اپل برای طبقه بندی محصولاتش اینست که دستگاه های یاد شده بسته به کشور مقصد به طرز متفاوتی بسته بندی می شوند، زبان چاپی دفترچه و جعبه ممکن است تفاوت داشته باشد و همچنین آداپتور شارژر با سیستم برق آن کشور هماهنگ است که به صورت دوشاخه یا سه شاخه درون جعبه قرار می گیرد. از طرف دیگر در آن مناطق، اپراتورهای مخابراتی تعداد زیادی آیفون سفارش داده و هر یک را به همراه سیم کارت به فروش می رسانند؛ همچنین ممکن است آن را به مدت 18 یا 24 ماه لاک کنند تا در طی آن زمان با هیچ سیم کارت دیگری آنتن دهی نداشته باشد.

iphone-61 محتویات نمونه‌ی دیگری از جعبه‌ی آیفون

بنابراین خاطر جمع باشید  که پارت نامبرها با هم تفاوتی نداشته، همگی از کیفیت بالایی برخوردار هستند  و صرفا بنا به دلایل یاد شده برای کشورهای مشخصی  به تولید رسیده اند. دراین میان آیفون های سفارش امارات فاقد اپلیکیشن Face Time هستند. اپلیکیشن مورد اشاره  مخصوص برقراری تماس ویدیویی است که با جیلبریک کردن دستگاه می توان آن را روی آیفون امارات هم نصب کرد، همچنین ممکن است به دلیل مذکور با قیمت کمتری هم در بازار عرضه شوند.

 

 

چطور پارت نامبر آیفون را تشخیص دهیم؟

برای تشخیص پارت نامبر آیفون به مسیر Settings > General > About > Model مراجعه کرده و حروف قبل از علامت / را بررسی کنید. درادامه لیست حروف اختصاری کشورهای مختلفی که در آیفون استفاده می شوند را قرار داده‌ایم.

 

LL: USA

AE: United Arab Emirates

AB: United Arab Emirates

LZ: Chile, Paraguay, Uruguay

MG: Hungary

NF: Belgium, France, Luxembourg

PL: Poland

PO: Portugal

PP: Philippines

RO: Romania

RS: Russia

T: Italy

TA: Taiwan

TH: Thailand

TU: Turkey

X: Australia, New Zealand

Y: Spain

ZA: Singapore

ZP: Hong Kong, Macau

B: Ireland, UK, also used for some

C: Canada

CZ: Czech Republic

DN: Austria, Germany, Netherlands

E: Mexico

EE: Estonia

FB: France, Luxembourg

FD: Austria, Liechtenstein, Switzerland

GR: Greece

HN: India

IP: Italy

J: Japan

KN: Norway

KS: Finland, Sweden

LE: Argentina

LA: Colombia, Ecuador, El Salvador, Guatemala, Honduras, Peru

2 نظرات
  1. امیر محمد می‌گوید

    ایا پارت نامبر ژپن خوب است ؟؟

  2. محمد اسعدی می‌گوید

    آیا ساخت کشور ژاپن با آمریکا فرق دارد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.