ساخت باتری آیفون ۱۶ در هند به‌جای چین

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

اپل در آخرین قدم برای کاهش وابستگی به چین، از تأمین‌کنندگان باتری آیفون خواسته ظرفیت تولید خود در هند را بالا ببرند. این تصمیم از آن جهت گرفته شده که تا زمان عرضه آیفون ۱۶، باتری این سری در هندوستان تولید شود.
با وجود این‌که پیش‌تر انتقال بخش عمده خط تولید آیفون به هند با موانعی روبه‌رو شده بود، حالا طبق گزارشی از فایننشال تایمز، اپل قصد دارد تأمین‌کنندگان باتری خود را به تولید در هند ترغیب کند.
طبق سه منبعی که نام آن‌ها ذکر نشده، شرکت چینی Desay یکی از آن تولیدکنندگانی است که اپل به‌طور خاص از آن خواسته که خط تولید باتری آیفون را به هند منتقل کند. اپل از شرکت تایوانی Simplo Technology نیز همین درخواست را کرده است. یکی از منابع مذکور می‌گوید: «اگر این اقدام برای آیفون ۱۶ خوب پیش برود، اپل قصد دارد بیش از پیش تولید باتری را به هند منتقل کند.»
علاوه بر این، طبق گفته راجیو چاندراسکار، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هندوستان، شرکت ژاپنی TDK که یکی از تأمین‌کننده‌های بزرگ باتری در دنیا (و یکی از تأمین‌کنندگان اصلی باتری اپل) است، قصد دارد کارخانه جدیدی در هند تأسیس کند. این شرکت اعلام کرده که کارخانه جدید در یک زمین ۱۸۰ هکتاری در مانسار استان هاریانا واقع در هند جنوبی تأسیس خواهد شد.

باتری آیفون ۱۶

این کارخانه به‌طور خاص برای تولید باتری آیفون در هند تأسیس خواهد شد. چاندراسکار در این باره می‌گوید: «این اتفاق در جهت اهداف دولت برای عمق بخشیدن به اکوسیستم تولید قطعات الکترونیک در هند به‌وقوع پیوسته است.»
کارشناسان عقیده دارند که چنین اقداماتی در پی تنش‌های میان حکومت چین با دولت آمریکا در زمینه مسائل اقتصادی و بازرگانی است که عملی می‌شوند. بنابراین پیش‌بینی می‌شود این رویکرد برای قطعات دیگرِ محصولات اپل و همچنین بقیه شرکت‌های آمریکایی نیز در پیش گرفته شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.