آموزش ویدیویی انتقال اطلاعات آیفون به آیفون

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

اگر شما هم قصد تعویض آیفون خود را با یک آیفون جدید دارید، می‌توانید تمامی اطلاعات آیفون قبلی را به دستگاه جدید منتقل کنید. انتقال اطلاعات آیفون به آیفون به‌صورت کاملاً بی‌سیم انجام می‌شود و نیازی به کابل نیست. برای این کار هر دو گوشی باید شارژ کافی داشته باشند و همزمان به یک مودم وای‌فای متصل باشند.
توجه داشته باشید که در انتقال اطلاعات بین دو آیفون با ظرفیت حافظه داخلی یکسان، بهتر است حافظه گوشی قبلی شما کاملاً پر نباشد. برای مثال اگر قصد انتقال اطلاعات از یک آیفون با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت به یک آیفون دیگر با ظرفیت ۱۲۸ گیگابایت را دارید؛ گوشی اول باید حداکثر ۱۰۰ گیگابایت اطلاعات داشته باشد. در غیر این صورت ممکن است فرآیند انتقال اطلاعات به‌طور کامل انجام نشود.
واضح است که امکان انتقال اطلاعات از یک آیفون با اطلاعات بیشتر از ظرفیت آیفون جدید وجود ندارد.
به‌علاوه، گوشی جدید همواره باید نسخه یکسان یا بالاتری از iOS را نسبت به گوشی مبدأ داشته باشد.

برای شروع، دستگاه جدید نباید راه‌اندازی شده باشد. در صورت راه‌اندازی نیز باید گوشی را از مسیر زیر ریست کنید:
Settings=>General=>Reset=>Erase All Content and Settings

خرید انواع مدل های آیفون

سپس هر دو آیفون را کنار یکدیگر نگه دارید تا پیغامی روی گوشی قبلی شما ظاهر شود. با تأیید این مرحله باید بارکد تصویری نشان‌داده‌شده روی آیفون جدید را با دوربین آیفون قبلی اسکن کنید.
ممکن است در گوشی جدید اطلاعاتی از قبیل رمز آیفون قبلی و پسورد اپل آیدی خواسته شود.
اگر از اپل آیدی کارتی استفاده می‌کنید، توصیه می‌شود به‌منظور جلوگیری از لاک شدن (قفل شدن یا غیرفعال شدن) اپل آیدی روی گوشی جدید، از آن استفاده نکنید و در اسرع وقت نسبت به ایجاد یک اپل آیدی شخصی با ایمیل خودتان اقدام کنید.
پس از پایان انتقال اطلاعات، نیاز است تا برنامه‌های شما دوباره دانلود شوند. اطلاعات پیام‌رسان‌هایی مانند واتس‌اپ یا تلگرام به‌طور کامل منتقل خواهند شد و تنها لازم است آن‌ها را در آیفون جدید دوباره دانلود و فعال کنید.
توجه داشته باشید که برنامه‌هایی که از اپ‌استور‌های ایرانی دانلود کرده باشید با این روش منتقل نخواهند شد. برای برنامه‌های مربوط به کیف پول رمز ارز دیجیتال نیز باید اقدامات مخصوصی برای فعال‌سازی مجدد آن‌ها در آیفون جدید انجام دهید.
در نهایت حتماً از انتقال اطلاعات کامل مطمئن شوید.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.