فعال سازی حالت ذخیره انرژی در اپل واچ


فعال‌سازی حالت Power Reserve mode در اپل واچ با غیرفعال کردن قابلیت‌های غیرضروری ساعت باعث می‌شود مدت زمان بیشتری ساعت خود را روشن و قابل استفاده نگاه دارید

معضلی که تقریباً در تمامی گجت‌های تولیدی توسط تمامی کمپانی‌ها همواره موردبحث بوده عمر باتری و نحوه بهینه‌سازی عملکرد آن است. هرچند پیشرفت‌های زیاد در تولید باتری گوشی و نیز ساعت‌های هوشمند صورت گرفته اما بازهم میزان انرژی آن‌ها محدود بوده و همواره ناچار به مدیریت در مصرف باتری این وسایل هستیم. چند سالی است که در سیستم‌عامل تلفن‌های هوشمند قابلیت‌هایی با نام‌های کمابیش مشابه تعبیه شده که کار همه آن‌ها کاهش مصرف باتری در مواقع ضروری است. در آیفون این قابلیت Low Power Mode نام دارد که هنگامی‌که شارژ شما کمتر از ۲۰ درصد باشد به‌طور خودکار پیامی مبنی بر تمایل برای فعال‌سازی این قابلیت برای شما به نمایش درخواهد آمد. چنین ویژگی‌ای برای اپل واچ نیز وجود دارد که بانام Power Reverse mode شناخته می‌شود. عمر باتری اعلام‌شده توسط کمپانی اپل برای ساعت هوشمند این کمپانی ۱ روز است اما با توجه به میزان و نحوه استفاده شما این زمان ممکن است کاهش و یا حتی افزایش پیدا کند. در ادامه مطلب به آموزش نحوه فعال‌سازی حالت ذخیره انرژی در اپل واچ می‌پردازیم. با فعال‌سازی این حالت ویژگی‌ها غیرضروری ساعت شما غیرفعال شده تا بتوانید مدت‌زمان بیشتری ساعت خود را روشن نگه‌دارید. ویژگی‌های غیرفعال‌شده شامل قابلیت‌های هوشمند ساعت و نیز نمایش نوتیفیکیشن‌ها بوده و اپل واچ تنها زمان را برای شما نمایش خواهد داد که آن‌هم با لمس دکمه هوم و یا کرون ساعت امکان‌پذیر خواهد بود و ویژگی Raise to wake قابل‌استفاده نخواهد بود.

نحوه فعال‌سازی حالت Power Reserve mode در اپل واچ

قدم اول: هنگامی‌که بر روی watch face ساعت قرار دارید از پایین به سمت بالا سوایپ کنید تا به کنترل سنتر دستگاه وارد شوید.

قدم دوم: در این بخش بر روی نشانگر درصد باتری تپ کنید.

قدم سوم: با این کار صفحه‌ای باز می‌شود، در پایین صفحه از چپ به راست سوایپ کنید تا نوشته Power Reserve برای شما نمایش داده شود، سپس آن را لمس کنید.

قدم چهارم: با انجام مراحل فوق پیغامی بر روی نمایشگر نمایان می‌شود که به شما نحوه عملکرد این قابلیت را (که در بالا گفته شد) را توضیح می‌دهد. با لمس گزینه Proceed این ویژگی برای شما فعال می‌گردد.

 

برای خارج شدن از این حالت دکمه کناری اپل واچ را نگه داشته تا نمایشگر شما به رنگ سیاه دربیاید و سپس لوگو اپل بر روی آن نمایش داده شود.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.