تغییرات جدید در نسخه بتا ۲ | iOS 15.2

اپل به تازگی نسخه دوم بتای iOS 15.2 را برای توسعه‌دهندگان و به منظور آزمایش قابلیت‌ها منتشر کرده که قابلیت‌های جدیدی به آن اضافه شده است. در این مقاله به بررسی تغییرات و ویژگی‌های جدید iOS 15.2 Beta 2 می‌پردازیم.

مخاطبین وارث

با ویژگی Legacy Contacts می‌توانید یک فرد مورد اعتماد را برای دسترسی به اپل آیدی و اطلاعات شخصی‌تان پس از مرگ مشخص کنید. فرد تعیین شده می‌تواند به عکس‌ها، پیغام‌ها، یادداشت‌ها، فایل‌ها، مخاطبین، تقویم، اپلیکیشن‌ها، نسخه‌های پشتیبان و غیره دسترسی داشته باشد. البته پسوردهای ذخیره شده در iCloud Keychain همچنان مخفی باقی می‌مانند.

ویژگی Legacy Contacts

برای دسترسی به این بخش باید به قسمت تنظیمات رفته و در بخش Password & Security، گزینه Legacy Contact را انتخاب کنید. سپس می‌توانید فرد مورد اعتماد را برای دسترسی به اطلاعاتتان پس از مرگ مشخص کنید.

 

اسکن کردن آیتم‌های گم شده با Find My

در اپلیکیشن Find My، یک گزینه جدید با نام “Items That Can Track Me” یا آیتم‌هایی که می‌توانند مرا ردیابی کنند، اضافه شده است. با انتخاب این گزینه، جست و جو برای دستگاه‌هایی که ممکن است برای ردیابی شما استفاده شوند آغاز می‌شوند. سپس دستور‌العمل غیرفعال کردن این وسایل به شما نمایش داده می‌شود تا افراد غریبه نتوانند شما را ردیابی کنند.

اسکن کردن آیتم‌های گم شده با Find My

به علاوه یک گزینه دیگر برای کمک به یافتن دستگاه‌های گم شده نیز به این اپلیکیشن اضافه شده است. در نتیجه اگر یک وسیله گم شده پیدا کنید، اپل به شما راهنمایی‌های لازم برای برگرداندن آن را به صاحبش می‌دهد.

 

اپلیکیشن TV برای iPadOS

در نسخه iPadOS 15، کمپانی اپل طراحی جدیدی برای اپلیکیشن TV معرفی کرد که به نوار جانبی مجهز شده و گشت و گذار میان گزینه‌های مختلف را ساده‌تر می‌کرد.

اپلیکیشن TV برای iPadOS

در نسخه iOS 15.2 نیز یک زبانه Store در اپلیکیشن TV دیده می‌شود که برای مشاهده فیلم‌ها و سریال‌های خریدنی است. در نتیجه محتوای Apple TV+ از سایر محتوای پولی جدا می‌شود تا کاربران دچار گمراهی نشوند.

حالت Dark Mode همواره روشن در نقشه‌های CarPlay

کد‌های این نسخه آزمایش از iOS 15.2 نشان می‌دهد که گزینه‌ای برای روشن ماندن دائمی حالت Dark Mode در بخش نقشه‌های CarPlay وجود دارد.

گزینه Hide My Email در اپلیکیشن Mail

گزینه Hide My Email در اپلیکیشن Mail

این قابلیت از داخل خود اپلیکیشن Mail آیفون قابل دسترسی است. در زمان نوشتن یک ایمیل، پس از انتخاب فیلد From، کافیست گزینه Hide My Mail را انتخاب کنید تا یک آدرس ایمیل تصادفی برای شما انتخاب شود. این قابلیت برای تمامی کاربرانی که دارای اشتراک iCloud+ هستند فعال است و از فاش شدن آدرس ایمیل شما محافظت می‌کند.

تمامی ایمیل‌هایی که به آن آدرس ایمیل تصادفی ارسال شوند نیز به طور مستقیم برای شما ارسال می‌شوند تا بتوانید به پاسخ دادن به ایمیل‌ها ادامه دهید. در صورت دریافت اسپم نیز می‌توانید آدرس ایمیل تصادفی را برای همیشه پاک کنید و آدرس جدیدی انتخاب کنید.

 

تغییرات در محدودیت تعویض صفحه نمایش آیفون ۱۳

اپل به تازگی اعلام کرد که تصمیم به تغییر قوانین مربوط به تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ و از کار افتادن فیس آیدی گرفته است. پیش از این، تعمیر سری آیفون ۱۳ که به یک میکروکنترلر در بخش صفحه نمایش مجهز شده بود برای تعمیرکاران معمولی امکان پذیر نبود. میکروکنترلر باید با خود آیفون تنظیم می‌شد و برای این کار نیاز به ابزار تخصصی و انحصاری خود شرکت اپل وجود داشت.

حالا بررسی کد‌های نسخه دوم بتای iOS 15.2 نشان می‌دهد که این محدودیت برداشته شده و با تعویض نمایشگر آیفون ۱۳ توسط تعمیرکاران عادی هم، قابلیت فیس آیدی از کار نمی‌افتد و همه چیز به درستی کار می‌کند.

 

باگ‌ها

اپل اعلام کرده که فعلا در این نسخه بتا هم تعدادی باگ باقی مانده که باید برطرف شوند. این باگ‌ها شامل مصرف بالای باتری در اپلیکیشن Music و درگیر کردن بیش از حد پردازنده گوشی است. باگ دیگر نیز به عدم امکان افزودن گواهی واکسن به اپلیکیشن Wallet مربوط می‌شود.

منبع : macrumors

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.