اطلاعات لورفته جدید درباره آیفون ۱۵ و آیفون ۱۵ پرو

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

آخرین اطلاعات لورفته از بلومبرگ شامل جزئیات کاملی درباره آیفون ۱۵، آیفون ۱۵ پرو و آیفون ۱۵ پرو مکس می‌شود.

به این ترتیب، وقتی رویداد اپل در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) برگزار شود، بیشتر جزئیاتی که قرار است در کنفرانس مطرح شود، از پیش در شایعات و اطلاعات لورفته، مشخص شده باشد. حالا بلومبرگ نیز ادعا می‌کند همه اطلاعاتی را که اپل قصد دارد در رویداد ۱۲ سپتامبر مطرح کند، در اختیار دارد.

هر چند مشخص نیست که کدام بخش از گزارش بلومبرگ بر اساس اطلاعات موثق دریافت‌شده است و کدام بخش‌ها بر اساس حدس و گمان. در هر حال، آنچه در این گزارش روی آن تأکید شده، این است که اپل چهار مدل جدید از آیفون عرضه می‌کند، مدل پنجمی هم در میان نخواهد بود و آیفون ۱۵ پرو مکس نیز به آیفون اولترا تغییر نام پیدا نخواهد کرد.

نکته دیگر این‌که با توجه به استفاده از تراشه باند فوق وسیع U2، امکانات مبتنی بر مکان‌یابی ارتقا خواهد یافت. اولین نسل از این تراشه یعنی U1 در سال ۲۰۱۹ معرفی شد.

علاوه بر این، صفحه‌نمایش مدل‌های پرو کمی بزرگ‌تر از مدل‌های سال پیش به‌نظر خواهند رسید، زیرا حاشیه صفحه‌نمایش این مدل‌ها به اندازه یک‌سوم نسل قبل، کمتر خواهد بود.

آیفون پرو و آیفون پرو مکس یک قاب تیتانیومی مات خواهند داشت. استفاده از این متریال باعث دوام بیشتر و ۱۰ درصد سبک‌تر شدن گوشی می‌شود.

از لحاظ مشخصات فنی، مدل‌های پرو به چیپ‌ست جدید A17 مجهز خواهند بود. این چیپ‌ست مبتنی بر فناوری ۳ نانومتری ساخته شده‌است. به این ترتیب، علاوه بر قدرت بیشتر، استفاده از این چیپ‌ست باعث مصرف بهینه‌تر باتری خواهد شد.

در زمینه دوربین، آیفون ۱۵ معمولی پیشرفت چشم‌گیری خواهد داشت و دوربین اصلی آن از ۱۲ مگاپیکسل به ۴۸ مگاپیکسل ارتقاء خواهد یافت. مدل‌های پرو نیز به لنزهای تله‌فوتو و اولتراواید جدید مجهز خواهند شد. آیفون ۱۵ پرو مکس با یک لنز زوم جدید، بزرگ‌ترین ارتقاء را دریافت خواهد کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.