چرا ارزش خرید آیفون ۱۴ مکس بالاست

به نظر می‌رسد کمپانی اپل از سال آینده، سری مینی آیفون‌ها را حذف کند و این گوشی هوشمند را با نمونه کاملا متفاوتی جایگزین کند. شایعه شده نام این مدل آیفون ۱۴ مکس باشد.

شایعات مربوط به آیفون ۱۴ شرکت اپل

این مدل فرضی آیفون احتمالا صفحه نمایش ۶.۷ اینچی خواهد داشت؛ یعنی دقیقا هم اندازه آیفون ۱۲ پرو مکس یا آیفون ۱۳ پرو مکس. البته اشتباه برداشت نکنید؛ آیفون ۱۴ مکس با آیفون ۱۴ پرو مکس که مدل پیشرفته‌تر و گران‌تر است، متفاوت است. البته این یعنی سری غیر پرو طراحی ظاهری و عملکرد نسبتا مشابهی با سری پرو دارد و تنها در برخی ویژگی‌های خاص تفاوت دارد.

اما مسئله‌ای که ارزش خرید آیفون ۱۴ مکس را افزایش می‌دهد، صفحه نمایش بزرگ آن است. تا به امروز برای داشتن چنین صفحه نمایشی باید آیفون‌های سنگین‌وزن سری پرو مکس را خریداری می‌کردید. آیفون ۱۳ پرو مکس با ۲۴۰ گرم وزن، یک گوشی بزرگ و واقعا سنگین است. در اینجا وزن گوشی‌های سری مکس در نسل‌های مختلف آورده شده است که با گذر زمان سنگین و سنگین‌تر شده‌اند:

  • آیفون XS مکس: ۲۰۸ گرم
  • آیفون ۱۱ پرو مکس: ۲۲۶ گرم
  • آیفون ۱۲ پرو مکس: ۲۲۸ گرم
  • آیفون ۱۳ پرو مکس: ۲۴۰ گرم

آیفون ۱۴ پرو

آخرین نسخه از سری پرو آیفون یعنی آیفون ۱۳ پرو مکس، افزایش وزن زیادی داشته و محصولی سنگین برای نگه‌داشتن و استفاده آسان است. حتی وزن زیاد آن درون جیب هم حس می‌شود.

دو دلیل اصلی برای این وزن سنگین وجود دارد. اولین دلیل که تقصیر اپل هم نیست، افزایش سایز باتری است. اما دلیل دوم تصمیم اپل و پافشاری بر استفاده از استیل ضد زنگ برای بدنه گوشی است. ظاهر براق و حس یک محصول مرغوب کاملا منتقل می‌شود اما به چه قیمتی؟ افزایش وزن ناشی از استفاده از استیل در بدنه گوشی قابل توجه است.

استیل ضد زنگ: ویژگی مثبت یا منفی

سال گذشته، آیفون‌های ۱۲ و ۱۲ پرو تا حد زیادی تفاوت استفاده از استیل ضد زنگ را به کاربران نشان دادند. آیفون ۱۲ معمولی با فریم آلومینیومی و آیفون ۱۲ پرو با فریم استیل عرضه شد. درحالیکه ابعاد و سایز باتری یکسانی برای این دو مدل در نظر گرفته شده بود و حتی قاب‌‌های محافظ میان آن‌ها مشترک بود. تنها تفاوت آیفون ۱۲ پرو، لنز سوم دوربین بود که وزن ناچیزی داشت.

در نتیجه می‌توان گفت بخش مهم اختلاف وزن میان این دو مدل ناشی از تفاوت جنس فریم بدنه بود. وزن این دو محصول از قرار زیر بود:

  • آیفون ۱۲ (بدنه آلومینیومی): ۱۶۴ گرم
  • آیفون ۱۲ پرو (بدنه استیل ضد زنگ): ۱۸۹ گرم

در واقع ۲۵ گرم اختلاف وزن میان این دو مدل وجود دارد که کاملا محسوس است.

بیشتر بخوانیم: تاریخ عرضه، قیمت، مشخصات فنی و آخرین اخبار درباره آیفون ۱۳

حال با دانستن تأثیر استفاده از آلومینیوم در وزن گوشی و تخمین وزن کمتر یک گوشی ۶.۷ اینچی، می‌توان گفت ارزش خرید آیفون ۱۴ مکس بسیار بالا خواهد بود. انتظار می‌رود ابعاد بزرگتر نمایشگر در کنار بدنه سبک آلومینیومی، تجربه کاربری راحتی را برای افراد رقم بزند. این گوشی حداقل ۲۵ گرم سبک‌تر از سری پرو خواهد بود و این فوق‌العاده است.

آیا شما هم با وزن زیاد آیفون‌های پرو مکس و استفاده از استیل ضد زنگ به مشکل برخورده‌اید؟ به نظر شما هم یک آیفون با نمایشگر بزرگ و وزن کمتر، گزینه‌ای جذاب‌تر است؟

منبع : phonearena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.