بروزرسانی macOS نسخه ۱۲.۳ با قابلیت‌های جدید منتشر شد!

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

اپل روز گذشته، یکی از بزرگترین و مهم‌ترین آپدیت‌های سیستم‌عامل مک را برای مکبوک‌، آی مک و مک مینی عرضه کرد. برای دانلود این بروزرسانی باید به بخش Software Update از System Preferences رفته و آن را بروزرسانی کرد. البته برای افرادی که هنوز به سراغ سیستم‌عامل جدید اپل یعنی macOS Monterey نرفته‌اند نیز یک بروزرسانی امنیتی با نسخه ۱۱.۶.۵ منتشر کرده است.

نسخه جدید سیستم‌عامل macOS Monterey یعنی ۱۲.۳ شامل قابلیت‌های متنوع و جدیدی مثل کنترل یکپارچه (Universal Control) است. این قابلیت امکان استفاده از یک موس یا ترک‌پد را به همراه کیبورد با چندین کامپیوتر مک یا آیپد را فراهم می‌کند. البته آیپد مد نظر نیز باید به آخرین نسخه یعنی iPadOS  ورژن ۱۵.۴ آپدیت شده باشد. پس از دریافت این بروزرسانی‌ها برای مک و آیپد می‌توان به صورت خودکار از یک موس و کیبورد میان آن‌ها استفاده کرد.

نوشته‌های مرتبط
۱ از ۹۵

اپل در توضیح این قابلیت، نشان داد چگونه می‌توان نشانگر موس را از مکبوک به آیپد و آیمک کشید و فایل‌ها را به صورت Drag & Drop میان‌ آن‌ها جابجا کرد. می‌توان با یک کیبورد در هرکدام از کامپیوترهای مک یا آیپد تایپ کرد و متن مد نظر را بین آن‌ها کپی و پیست کرد. در حقیقت این هماهنگی و یکپارچگی ناشی از سازگار شدن بیش از پیش سیستم‌عامل‌های مک و آیپد است. به علاوه، اتصال پرسرعت بیسیم نیز انتقال پیوسته اطلاعات را میان دستگاه‌های مختلف ممکن می‌کند.

در این نسخه جدید از سیستم‌عامل مک، کارکتر‌های جدیدی نیز در بخش اموجی‌ها اضافه شده‌اند. شکلک آب شدن، دست‌هایی که قلب نشان می‌دهند، صورتی که با دست پوشانده شده، لب‌های گاز گرفته شده، لوبیا، باتری با درصد پایین، حباب، احترام نظامی، دست رو بالا، دهان کج و لبخند خجالت این کاراکتر‌های جدید هستند.

قابلیت بعدی، امکان ردیابی موقعیت سر و پخش صدای سه‌بعدی با توجه به وضعیت قرارگیری سر شنونده نسبت به پخش‌کننده صدا یعنی کامپیوتر مک است. این قابلیت که تنها در کامپیوترهای مجهز به چیپست M1 فعال می‌شود، با هدفون‌های سازگار با فناوری Spatial Audio کار می‌کند. برخی از این هدفون‌ها شامل ایرپادز پرو، ایرپادز مکس و بیتس فیت پرو هستند.

به علاوه، از این پس ایرپاد‌ها با متصل شدن به کامپیوترهای مک به صورت خودکار بروزرسانی دریافت خواهند کرد. تغییرات دیگر شامل برخی ویجت‌ها و برطرف شدن تعدادی از باگ‌های گزارش شده توسط کاربران است. این باگ‌ها در بخش‌های اتصال به اپل تی وی و آلبوم عکس‌ها بودند. یک صدای جدید برای دستیار هوشمند صوتی Siri اضافه شده و سنجش ظرفیت باتری با دقت بیشتری نسبت به قبل عمل می‌کند.

منبع MacRumors
ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.