آموزش تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون و آیپد

نمایش نوتیفیکشن‌ها در صفحه لاک اسکرین آیفون و آیپد، در عین سادگی و زیبایی ‌بسیار کاربردی نیز می‌باشند. مهم‌ترین کاربرد آن هم این است که تنها با یک نگاه می‌توانید از اهمیت نوتیفیکیشن‌هایتان باخبر شده و تصمیم بگیرید به آن‌ها توجه کنید یا خیر. اما این ویژگی در عین خوب بودن می‌تواند بد هم باشد

نمایش نوتیفیکشن‌ها در صفحه لاک اسکرین آیفون و آیپد، در عین سادگی و زیبایی ‌بسیار کاربردی نیز می‌باشند. مهم‌ترین کاربرد آن هم این است که تنها با یک نگاه می‌توانید از اهمیت نوتیفیکیشن‌هایتان باخبر شده و تصمیم بگیرید به آن‌ها توجه کنید یا خیر. اما این ویژگی در عین خوب بودن می‌تواند بد هم باشد؛ زیرا اعلان پیام‌ها علاوه بر نام فرستنده، متن پیام را نیز نشان داده و هرکسی قادر به مشاهده آن است. خوشبختانه در iOS 11 به آسانی می‌توانید قابلیت پیش‌نمایش پیام‌ها را غیر فعال نمایید. با این کار نوتیفیکیشن پیام‌ها در صفحه لاک‌اسکرین تنها حاوی نام فرستنده پیام خواهد بود. در ادامه مطلب به توضیح نحوه انجام این کار می‌پردازیم.

 

غیرفعال کردن پیش‌نمایش برای همه برنامه‌ها

آموزش تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون و آیپد

اگر می‌خواهید پیش‌نمایش را برای تمامی برنامه‌ها غیر فعال کنید لازم است مسیر زیر را دنبال نمایید:

 • به Setting آیفون یا آیپد رفته، سپس Notification را انتخاب نمایید.
 • در بالای صفحه گزینه Show Previews را لمس نمایید.

در این بخش می‌توانید نحوه نمایش نوتیفیکیشن را در لاک‌اسکرین تعیین کنید. گزینه اول همیشه پیش‌نمایش را نشان داده و با انتخاب گزینه دوم هنگامی که قفل گوشی باز است این امر صورت می‌گیرد. اما گزینه سوم بطور کل پیش‌نمایش را غیر فعال می‌نماید. البته توجه داشته باشید با انتخاب گزینه دوم، هنگامی که برنامه‌ای یک Notification را نمایش می‌دهد، با قرار دادن انگشت خود روی تاچ‌آیدی می‌توانید متن آن را مشاهده نمایید. در آیفون ۱۰ با نگاه به صفحه نمایش و هنگامی FaceID چهره شما را تشخیص داد متن پیام برای شما به نمایش در می‌آید.

 

مخفی کردن محتوای نوتیفیکیشن یک برنامه خاص

آموزش تنظیمات نوتیفیکیشن در آیفون و آیپد-1

اگر می‌خواهید که تنها محتوای نوتیفیکیشن یک برنامه خاص برای شما غیرفعال شده و در صفحه لاک‌اسکرین نیز نمایش داده نشود، لازم است تنظیمات را از مسیری که در ادامه خواهیم گفت تغییر دهید.

 • به Setting رفته و Notification را انتخاب نمایید.
 • اپلیکیشنی که میخواهدی در آن تغییر ایجاد کنید را انتخاب نمایید.
 • به پایین صفحه رفته و در بخش Options، گزینه Show Previews را لمس کنید.
 • گزینه دلخواه خود را همانطور که در بالا ذکر شد انتخاب نمایید. 

همچنین هنگامی که در بخش Notification، به تنظیمات مربوط به یک برنامه می‌روید،‌ می‌توانید تغییرات دیگری نیز در نوتیفیکیشن آن اعمال کنید. بطور مثال می‌توانید صدای اعلان‌های مربوط به آن برنامه را غیرفعال کرده، یا بطور کل نمایش آن در لاک اسکرین را غیر فعال کنید.

2 نظرات
 1. Saeid می‌گوید

  اگه تو‌ قسمت تنظیمات و نوتیفیکیشن بعضی اپلیکیشن ها مانند لاین و واتس اپ و .. پنهان شده باشن چطور میشه فعال کرد؟؟

 2. ممد می‌گوید

  نمایش نوتیفیکیشن عکس پاک شده در انواع گوشی های آیفون متفاوته؟
  منظورم اینه که مثلا توی نوتیفیکیشن آیفون هشت یه قسمتی از بالای عکس دیده نمیشه یعنی اگر توی گوشیت اسکرین شات کرده باشی از واتس آپ و بفرستی توی نوتیفیکیشن بالای عکس که دیتای واتس آپ هست و نامی که تو انتخاب کردی برای فرد رو نشون نمیده .
  میخوام بدونم تو همه آیفونا همینجوریه؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.