دیکشنری رایگان آکسفورد برای آیفون و آیپد!

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

کمپانی اپل از زمان انتشار سیستم عامل iOS 11، امکان استفاده از مجموعه‌ گسترده‌ای از لغت‌نامه‌ها و دیکشنری‌های اصلی را درون سیستم‌عامل فراهم کرد. تفاوت بزرگ این قابلیت با اپلیکیشن‌های دیکشنری که پیش از این بر روی گوشی‌های موبایل و تبلت نصب می‌شد در نحوه استفاده از آن است. تا پیش از این برای چک کردن معنی یک کلمه باید کلمه را داخل برنامه دیکشنری تایپ می‌کردید. اما با این قابلیت سیستم‌عامل iOS که در همه آیفون‌ها و آیپد‌های مجهز به نسخه ۱۱ و جدیدتر وجود دارد، با انتخاب کلمه و سپس گزینه Look Up می‌توانید معنی آن کلمه را به زبان انگلیسی یا سایر زبان‌ها ببینید.

متاسفانه تا این لحظه دیکشنری انگلیسی به فارسی رسمی از سوی انتشارات آکسفورد برای این سیستم‌عامل عرضه نشده است. اگرچه دیکشنری انگلیسی به انگلیسی نیز برای بسیاری از افراد و زبان‌آموزان کاربردی است. دیکشنری‌های انتشارات آکسفورد برای زبان‌های مختلف به صورت رایگان در این سیستم‌عامل تعبیه شده‌اند و انواع مختلف آن‌ها نیز قابل دانلود است. در نتیجه امکان مشاهده معنی کلمات زبان‌های دیگر به انگلیسی نیز وجود دارد.مزیت دیگر این قابلیت، عدم نیاز به اتصال به اینترنت است. در نتیجه نمی‌توان آن را با قابلیت ترجمه آنلاین گوگل در دستگاه‌های اندرویدی مقایسه کرد و از لحاظ کارایی به مراتب بهتر است.

دیکشنری‌های آکسفورد موجود برای این سیستم‌عامل، نه تنها به توضیح معنی کلمه می‌پردازند؛ بلکه پاراگرافی کوتاه درباره تاریخچه و ریشه کلمه نیز دارند که به شناخت بهتر لغات کمک می‌کند.

نوشته‌های مرتبط
۱ از ۸

برای دانلود و فعالسازی دیکشنری آیفون و آیپد به مسیر زیر بروید:

Settings=>General=>Dictionary

سپس دیکشنری‌های مورد نیاز خود را انتخاب کنید تا دانلود شوند. پس از پایان دانلود، می‌توانید با انتخاب کردن یک کلمه و انتخاب گزینه Look Up مانند تصویر زیر معنی آن را ببینید. انتخاب کردن کلمه در سیستم‌عامل هیچ محدودیتی ندارد و می‌توانید معنی لغات را از صفحات وب، بخش یادداشت‌ها، ایمیل‌ها و حتی پیغام‌ها نیز ببینید.

با بروزرسانی به نسخه ۱۵ سیستم‌عامل iOS، قابلیت انتخاب کلمات از طریق دوربین نیز وجود دارد تا به این ترتیب در سفرهای خارجی یا در زمان مطالعه کتاب یا مقالات مختلف، دیگر نیازی به تایپ کردن کلمه نباشد.

منبع: MacRumors

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.