مهم‌ترین ترفند افزایش طول عمر باتری آیفون

زمان حدودی مطالعه مطلب: ۲ دقیقه

بسیاری از کاربران از طول عمر پایین باتری آیفون خود یا در واقع زود شارژ خالی کردن آیفون گلایه دارند. اگرچه دلایل مختلفی وجود دارد که آیفون شما انرژی بیشتری مصرف می‌کند و باتری زودتر خالی می‌شود؛ اما یکی از مهم‌ترین دلایل شارژ خالی کردن آیفون، تنظیمات بخش Background App Refresh است.

Background App Refresh

این قابلیت به نرم‌افزارها امکان دسترسی به اینترنت را، حتی زمانی که درون اپلیکیشن نباشید می‌دهد. برای نمونه با روشن بودن این گزینه برای اپلیکیشن توییتر، توییت‌ها از قبل بارگذاری می‌شوند تا در زمان باز کردن اپلیکیشن، همه چیز سریع‌تر اتفاق بیوفتد. برای اپلیکیشن‌هایی مانند اینستاگرام یا واتسپ، روشن بودن این گزینه به دریافت سریع‌تر نوتیفیکیشن‌ها منجر می‌شود. اگرچه، برای بیشتر نرم‌افزارها، روشن بودن این مورد به مصرف بی‌رویه باتری منجر می‌شود.

برای دسترسی به این بخش از مسیر زیر اقدام کنید:

نوشته‌های مرتبط
۱ از ۲۵

Settings=>General=>Background App Refresh

گزینه اول، خاموش بودن، دسترسی روی وای فای و دسترسی روی وای فای و اینترنت سیمکارت را نشان می‌دهد. بهتر است این مورد روی دسترسی وای‌فای و اینترنت سیمکارت تنظیم شود.

در بخش پایینی، فهرستی از بیشتر برنامه‌های نصب شده بر روی دستگاه شما دیده می‌شود. نرم‌افزارهایی که نوتیفیکیشن‌ آن‌ها برای شما اهمیت دارد باید روشن باشند. سایر موارد را می‌توانید خاموش کنید. نرم‌افزارهای مسیریاب را روشن بگذارید و پس از پایان مسیریابی، حتما کل برنامه‌ را به صورت کامل ببندید. نرم‌افزارهای وی‌پی‌ان نیز باید روشن باشند تا در زمانی که در برنامه دیگری هستید، اتصال پایدار و بهتری ایجاد شود.

در صورت روشن بودن این گزینه برای هرکدام از نرم‌افزارها، مصرف باتری به تناسب استفاده آن‌ها از اینترنت افزایش می‌یابد. خاموش کردن گزینه‌های غیرضروری می‌تواند در صرفه‌جویی ترافیک مصرفی اینترنت نیز مؤثر باشد. توجه داشته باشید که پس از نصب هر برنامه یا بازی جدیدی، برای خاموش کردن این مورد، دوباره باید به مسیر ذکر شده بروید.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.