این پتنت سونی طراحی نهایی دسته کنترلر بازی کنسول پلی استیشن 5 را نشان می‌دهد

پتنت جدیدی که به تازگی در دفتر ثبت پتنت ژاپن بایگانی شده است، جزییات کوچکی را درباره نسل بعدی دسته‌های بازی سونی منتشر می‌کند. دسته‌های دوال شاک سونی در تعطیلات سال 2020 به همراه کنسول پلی استیشن 5 عرضه خواهند شد.

کنترلر جدید که به احتمال زیاد دوال شاک 5 نامیده می‌شود، از لحاظ ظاهری به غیر از چند تغییر بسیار ریز با دوال‌شاک 4 مو نمی‌زند. پتنت برای ما مشخص می‌کند که از یو اس بی مدل C برای شارژ کردن دسته بازی استفاده می‌شود؛ همچنین، ظاهرا شاهد میکروفن جدیدی در پایین پنل جلویی نیز خواهیم بود.

نکته مهم‌تر، نبود نوار نورانی کنترلر DS4 در پتنت دسته بازی DS5 است. شاید نوار نورانی دسته بازی چندان قابلیت مهمی برای بازی‌های معمول پلی استیشن نباشد، اما بازی‌هایی مانند Astro Bot: Rescue Mission و Firewall Zero Hour و دیگر بازی‌ها که با وی‌آر کار می‌کنند، از آن نوار برای ردگیری دسته بازی بهره می‌برند. با اینکه هنوز دسته بازی 5 در مرحله پتنت قرار دارد و محصول نهایی می‌تواند تغییر کند، اما دیدن راهکار سونی برای بازی‌های این‌چنینی در صورت حذف نوار نورانی، جالب است.

پتنت جدید نشان می‌دهد ماشه‌های عقبی دسته بازی جدید کمی بزرگتر از نسخه قبلی است. ماه گذشته، متوجه شدیم که ماشه‌های عقبی دسته بازی DS5 برای سازگاری بیشتر براساس بازخورد مشتریان بهبود یافته‌ و بزرگتر شده‌اند. یکی از افراد آگاه در نشریه ویرد اشاره می‌کند که ماشه‌های سازگار شده باعث می‌شوند موقع کشیدن تیر و کمان، احساس واقعی آن را داشته باشیم یا تجربه شلیک با مسلسل تفاوت زیادی با شاتگان داشته باشد.

قطعا جالب است ببینیم چطور بازی‌های کنونی و آینده واقعیت مجازی پلی استیشن چطور از ماشه‌های سازگار شده و محدوده لمسی افزایش‌یافته آن استفاده می‌کنند. ما می‌دانیم که دسته بازی DS5 از پلی استیشن وی‌آر پشتیبانی می‌کند؛ هرچند معرفی نسخه جدید واقعیت مجازی سونی در کنار پلی استیشن 5 در سال 2020 بعید به نظر می‌رسد. به این ترتیب، باید منتظر پتنت‌های جدیدی برای سخت‌افزار پلی استیشن VR باشیم.

منبع: Farnet

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.